ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΝΕΑ
A+ A A-

06-02-2017 Ενημέρωση του ΥΠΠΕΘ για τα παιδιά από χώρους φιλοξενίας προσφύγων / μεταναστών στα σχολεία

Προς ενημέρωσή σας και ενημέρωση κάθε ενδιαφερόμενου σας γνωρίζουμε:

2) το κείμενο «Ερωτήσεις και Απαντήσεις» του Τομέα Υγείας του Παιδιού της Εθνικής Σχολής Δημόσιας Υγείας

3) Βίντεο για το δικαίωμα προστασίας της υγείας των παιδιών στο σχολείο το οποίο έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Συνήγορου του Παιδιού, στο: www.0-18.gr (ή στο: www.0-18.gr/gia-megaloys/nea/binteo-gia-to-dikaioma-prostasias-tis-ygeias-ton-paidion-sto-scholeio ).

Ευχαριστούμε

για την Ομάδα Διαχείρισης, Συντονισμού και Παρακολούθησης της Εκπαίδευσης των Προσφύγων του ΥΠΠΕΘ

for the Working Group on the Management, Coordination and Monitoring of the Refugee Education of the Ministry of Education, Research and Religious Affairs

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ