ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΝΕΑ
A+ A A-

19-02-2015 1ος Περιφερειακός Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για μαθητές Δημοτικού

«1ος Περιφερειακός Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για μαθητές Δημοτικού»

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου σε συνεργασία με τη Σχολική Σύμβουλο Πληροφορικής Ιωαννίνων - Άρτας και τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής διοργανώνει στα Ιωάννινα τον 1ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για μαθητές Δημοτικού με θέμα: "Η δική μου Πόλη".

Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί την Κυριακή 8/3/2015 στις 10:00 πμ. στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων, "Μαρούτσειο" και η συμμετοχή είναι ελεύθερη.

Ο διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν για τις λεπτομέρειες από το διαδικτυακό τόπο: www.wrohellas.gr.

Η Σχολική Σύμβουλος Πληροφορικής

Μπέλλου Ιωάννα