Εκπαίδευση

11-08-2023 ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΕΝΑ ΠΕ70 ΔΑΣΚΑΛΟΙ:Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πλήρωση λειτουργικών κενών στα Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ. με απόσπαση μόνιμων εκπαιδευτικών διάρκειας ενός (1) διδακτικού έτους

• Εμφανίσεις: 327

ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ

τους εκπαιδευτικούς της δημόσιας πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που επιθυμούν να αποσπαστούν, για ένα (1) διδακτικό έτος, προκειμένου να καλύψουν κενές θέσεις εκπαιδευτικών Προτύπων Σχολείων (Π.Σ.) και Πειραματικών Σχολείων (ΠΕΙ.Σ.) της Π.Δ.Ε. που υπηρετούν ή της περιοχής διορισμού τους στην περίπτωση των εκπαιδευτικών που έχουν διορισθεί κατά το σχολικό έτος 2022-2023, ως ακολούθως:

α) της οικείας βαθμίδας με την προκηρυσσόμενη θέση,

β) διαφορετικής βαθμίδας με την προκηρυσσόμενη θέση, στην περίπτωση που αυτή είναι κοινής ειδικότητας. Διευκρινίζεται ότι οι αιτήσεις εκπαιδευτικών που ανήκουν σε διαφορετική βαθμίδα από την προκηρυσσόμενη θέση θα εξεταστούν μόνο στην περίπτωση που δεν υποβληθούν υποψηφιότητες από εκπαιδευτικούς της βαθμίδας της προκηρυσσόμενης θέσης, να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση για απόσπαση μόνιμου εκπαιδευτικού ενός (1) διδακτικού έτους, συνοδευόμενη από τα αναγκαία δικαιολογητικά.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται από Παρασκευή 11/08/2022 έως Κυριακή 20/8/2022 στις 23:59.

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΕΝΑ ΠΕ70 ΔΑΣΚΑΛΟΙ

09-08-2023 Ανακοίνωση σχετικά με τους κυρωμένους αξιολογικούς πίνακες κατάταξης εκπαιδευτικών για θητεία σε ΠΣ και ΠΕΙΣ

• Εμφανίσεις: 347

Ανακοινώνουμε ότι οι τελικοί αξιολογικοί πίνακες κατάταξης θα αναρτηθούν αμέσως μετά την κύρωση τους από τη Δ.Ε.Π.Π.Σ., μόλις αυτή συγκροτηθεί, δηλαδή μετά τις 21/08/2023, σύμφωνα με την πρόσκληση με Αριθ.πρωτ. 88634/Δ6/4-8-23.

08-02-2023 Πίνακες δεκτών και μη δεκτών υποψηφίων Διευθυντών/ντριών των Εκκλησιαστικών Σχολείων (Ε.Σ.) του Ν. 4823/2021 (Α΄ 136)

• Εμφανίσεις: 229

Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν ένσταση κατά των πινάκων εντός προθεσμίας τριών (3) εργάσιμων ημερών από την επομένη της ανάρτησης των πινάκων, από την Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 00:05 έως τη Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 23:59, μέσω της ειδικής εφαρμογής υποβολής αιτήσεων: https://www.iep.edu.gr/services/ekklisiastika_directors/