01-03-2018 Πρόσληψη 4 προσωρινών αναπληρωτών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού κλάδου ΠΕ 23 Ψυχολόγων στο πλαίσιο της πράξης «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ - Υποστήριξη σχολικών μονάδων ΕΠΑΛ»

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

1-3-2018

Από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ηπείρου  ανακοινώνεται η πρόσληψη 4 προσωρινών αναπληρωτών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού  κλάδου ΠΕ 23 Ψυχολόγων στο πλαίσιο της πράξης «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ - Υποστήριξη σχολικών μονάδων ΕΠΑΛ» με κωδικό MIS 5010706, του Ε.Π. «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» ΕΣΠΑ 2014-2010, για τις σχολικές μονάδες της με αρ. Φ25α/20871/Δ4/07-02-2018 Υπ. Απόφασης (ΦΕΚ 478/Β΄) για το σχολικό έτος 2017-2018.

Καλούνται οι υποψήφιοι προσωρινοί αναπληρωτές κλάδου ΠΕ23 Ψυχολόγων (θέσεις 18-23 στον επικουρικό πίνακα) να  συμπληρώσουν την ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ, σύμφωνα με τον πίνακα κατανομής πιστώσεων,  την οποία και  θα καταθέσουν από την Πέμπτη 1 Μαρτίου 2018 έως και την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018 είτε αυτοπροσώπως στα γραφεία της ΠΔΕ Ηπείρου, Ανεξαρτησίας 146 – Ιωάννινα, είτε μέσω fax στο 2651075605.

Τη Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018 θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα της ΠΔΕ Ηπείρου οι τοποθετήσεις και την Τρίτη 6 Μαρτίου 2018  και ώρα 10.00 π.μ. οι υποψήφιοι αναπληρωτές που θα περιλαμβάνονται στον πίνακα τοποθετήσεων ΕΕΠ – ΕΒΠ  καλούνται να προσέλθουν  στα Γραφεία της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ηπείρου, προκειμένου να αναλάβουν υπηρεσία.

Αν κάποιος υποψήφιος δεν αποδέχεται την πρόσληψη, παρακαλείται να αποστείλει υπεύθυνη δήλωση περί μη αποδοχής της πρόσληψής του ως αναπληρωτής ΕΕΠ - ΕΒΠ κατά το σχολικό έτος 2017-2018.

Κατά την ημέρα ανάληψης υπηρεσίας οι υποψήφιοι προς πρόσληψη αναπληρωτές ΕΕΠ - ΕΒΠ θα πρέπει να προσκομίσουν τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1) Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (μόνο οι έγγαμοι ή/και με ανήλικα τέκνα)

2) Ταυτότητα (φωτοτυπία)

3) Αποδεικτικό Α.Μ. ΙΚΑ (φωτοτυπία)

4) Αποδεικτικό ΑΦΜ (φωτοτυπία)

5) Αποδεικτικό ΑΜΚΑ (φωτοτυπία)

6) Βιβλιάριο Εθνικής Τραπέζης (1ος δικαιούχος) (φωτοτυπία)

7) Πτυχίο (φωτοτυπία)

8) Μεταπτυχιακό / Διδακτορικό (φωτοτυπία. Σε περίπτωση ξενόγλωσσου τίτλου και μετάφραση,

ΔΟΑΤΑΠ)

9) Άδεια άσκησης επαγγέλματος (αν απαιτείται)

10) Ταυτότητα μέλους /Βεβαίωση ιδιότητας μέλους συλλόγου ή κλάδου (αν απαιτείται)

11) Βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας (αν απαιτείται)

12) Πρόσφατες γνωματεύσεις Ψυχιάτρου και Παθολόγου ή Γενικού Γιατρού, ότι μπορούν να ασκήσουν τα καθήκοντα του κλάδου τους.

13) Δικαιολογητικά αναγνώρισης προϋπηρεσίας για μισθολογική εξέλιξη:

α) Τα σχετικά ένσημα ή βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα που αποδεικνύει ότι για το χρονικό διάστημα που προσφέρθηκε η προϋπηρεσία ο ενδιαφερόμενος ήταν ασφαλισμένος

β) Υπεύθυνη δήλωση ότι για την εν λόγω προϋπηρεσία δεν έλαβε σύνταξη, αποζημίωση ή άλλο βοήθημα αντί σύνταξης

γ) Βεβαίωση από τον φορέα απασχόλησης όπου θα αναφέρονται: Οι αποφάσεις πρόσληψης και απόλυσης, η ιδιότητα με την οποία υπηρέτησε, η σχέση εργασίας, το ωράριο εργασίας (πλήρες ή μειωμένο), το υποχρεωτικό πλήρες ωράριο (σε περίπτωση εργασίας με μειωμένο ωράριο), η διάρκεια των προϋπηρεσιών αυτών.

δ) Βεβαίωση του φορέα απασχόλησης στην οποία θα αναφέρεται η νομική μορφή του φορέα απασχόλησης, καθώς και αν υπάγεται στο πεδίο εφαρμογής της παρ.1 του αρθρ. 7 του Ν. 4354/2015.

Για προϋπηρεσίες που έχουν προσφερθεί σε σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας ή/και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, δεν απαιτείται προσκόμιση της ανωτέρω βεβαίωσης, καθώς υπάγονται στη περίπτωση (η) της παρ. 1 του άρθρου 7 του Ν. 4354/2015.

Από την ΠΔΕ Ηπείρου

1. ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΠΙΣΤΩΣΕΩΝ