ΗΜΕΡΕΣ - ΩΡΕΣ ΚΟΙΝΟΥ   ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ  09:00 π.μ. - 12:00 μ.μ.          ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ

Συγκρότηση Π.Υ.Σ.Ε.Ε.Π. Ηπείρου

Την ανασυγκρότηση του Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Π.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.) Ηπείρου, στην έδρα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου, ως εξής:

1.  Πρόεδρο του συμβουλίου τον κ. Ντούτση Δημήτρη του Βασιλείου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ 70, Διευθυντή της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, με αναπληρώτριά του την κ. Βασιλείου Κλεοπάτρα του Νικολάου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ 70, Διευθύντρια της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας.
  1. Αντιπρόεδρο και τακτικό μέλος τον κ. Κωσταδήμα Ευάγγελο του Σωτηρίου, εκπ/κό κλάδου ΠΕ04.01, Διευθυντή της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, με αναπληρωτή του τον κ. Κατσανάκη Απόστολο του Κωνσταντίνου, εκπαιδευτικό κλάδου ΠΕ11, Διευθυντή της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας.
  1. Τακτικό μέλος την κ. Χριστοφορίδου Καλυψώ του Ιωάννη, εκπ/κό κλάδου ΠΕ60, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης, με αναπληρώτριά της την κ. Ατματζίδου Άννα του Θεοχάρη, Ε.Ε.Π. κλάδου ΠΕ30-Κοινωνικών Λειτουργών, του Κ.Ε.Σ.Υ. Άρτας.
  1. Τακτικό αιρετό μέλος την κ. Χαρίση Ιωάννα του Στεφάνου, Ε.Ε.Π. κλάδου ΠΕ28 Φυσικοθεραπευτών, του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ιωαννίνων, με αναπληρώτριά της την κ. Μαγαζιώτου Φωτεινή του Χρήστου, Ε.Ε.Π. κλάδου ΠΕ23 Ψυχολόγων του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ιωαννίνων.
  1.  Τακτικό αιρετό μέλος την κ. Θεοδωρίδη Χριστίνη του Ιωάννη, Ε.Ε.Π. κλάδου ΠΕ30 Κοινωνικών Λειτουργών, του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Ιωαννίνων.

Όταν εξετάζονται θέματα που αφορούν το Ε.Β.Π., στις συνεδριάσεις θα συμμετέχει ως εκπρόσωπος του κλάδου, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 4 του άρθρου 24 του Ν. 3699/2008 (ΦΕΚ 143/τ.Α΄) και της παρ. 3 του άρθρου 28 του Ν. 4186/2013, η κ. Κωσταδήμα Αθανασία του Σπυρίδωνα, κλάδου ΔΕ01 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού με οργανική στο Ειδικό Δ.Σ. ΣΑΠ Ιωαννίνων, με αναπληρώτριά της την κ. Μπίρμπου Ελένη του Χρήστου, κλάδου ΔΕ01 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού με οργανική στο 2ο Ειδικό Δ.Σ. Ιωαννίνων.

Ως Γραμματέα του Συμβουλίου ορίζουμε την κ. Κοντοδήμου Αγγελική του Βασιλείου, κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου, με αναπληρώτριά της την κ. Λεοντάρη Μαρία του Ευαγγέλου, κλάδου ΠΕ Διοικητικός-Οικονομικός, της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου.

Η θητεία των τακτικών και αιρετών μελών του συμβουλίου λήγει την 31η Δεκεμβρίου 2020.