10-11-2017 ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - Εκδήλωση με θέμα: «Αθλητισμός και νέοι. Αξίες διαχρονικές και σχέσεις ζωής»

ekdhlwsh

Η  Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ηπείρου και ο Σύνδεσμος Ερασιτεχνών Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Β.Δ. Ελλάδος πραγματοποίησαν την Πέμπτη 09 Νοεμβρίου 2017 εκδήλωση με θέμα: «Αθλητισμός και νέοι. Αξίες διαχρονικές και σχέσεις ζωής», υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Ηπείρου, σε συνεργασία με το Δήμο Ιωαννιτών και το Πνευματικό Κέντρο.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με επιτυχία μεταδίδοντας το μήνυμα «νους υγιής εν σώματι υγιεί» σε μαθητές/τριες των σχολείων της Περιφέρειας Ηπείρου.

Ευχαριστούμε όλους τους φορείς-συνδιοργανωτές, των οποίων η παρουσία και η συμμετοχή συνέβαλε στην επιτυχία της διοργάνωσης, όλα τα τοπικά έντυπα, ηλεκτρονικά μέσα ενημέρωσης και μέσα μαζικής ενημέρωσης για την ενημέρωση και προβολή της εκδήλωσης, τα μέλη του ΕΚΑΒ και τους Σαμαρείτες για την εθελοντική συμμετοχή τους, ώστε η εκδήλωση να ολοκληρωθεί με ασφάλεια και τους/τις Διευθυντές/ριες και εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων καθώς και τους/τις μαθητές/ριες που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας και μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Μεταξύ των άλλων, για την πραγματοποίηση της εκδήλωσης υπήρξε πολύτιμη η βοήθεια των:

1. PRESVEIA Restaurant Meze,
  2. SAZ City Life Hotel,
  3. ΦΙΛΙΠΠΑΣ "F GROUP" Α.Ε.,
  4. Κάβα 800,
  5. Όμιλος Τράπεζας Πειραιώς
  6. Μπαράτσας καύσιμα,
  7. Αγροτικός Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Ιωαννίνων ΠΙΝΔΟΣ,
  8. Γαλακτοβιομηχανία ΔΩΔΩΝΗ,
  9. Ηχητικά Συστήματα “Σύμπας Χρήστος”

τους οποίους ευχαριστούμε θερμά.

Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΦΩΤΕΙΝΟΥ