28-09-2023 Διαδικτυακή Εκδήλωση με θέμα: «Ανάπτυξη Παρεμβάσεων Αγωγής Υγείας για Μαθητικό Πληθυσμό 2023 - 2024

Την Τετάρτη, 27 Οκτωβρίου 2023, ολοκληρώθηκε με επιτυχία η διαδικτυακή εκδήλωση που διοργανώθηκε από την Περιφερειακή Διεύθυνση  Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Δημόσιας Υγείας του Υπουργείου Υγείας, με θέμα: «Ανάπτυξη Παρεμβάσεων Αγωγής Υγείας για Μαθητικό Πληθυσμό 2023 - 2024».

Βασικοί ομιλητές ήταν ο κ. Στρατής Χατζηχαραλάμπους Προϊστάμενος της Δ/νσης Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας του Υπ. Υγείας, η κ. Μπαπούζα Γεωργία Προϊσταμένη της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας της 6ης ΥΠΕ και ο κ. Καταγής Σπύρος, Προϊστάμενος Τμήματος Προγραμματισμού Δράσεων της 6ης ΥΠΕ, οι οποίοι με ιδιαίτερα κατατοπιστικό τρόπο έδωσαν κατευθύνσεις σε θέματα που άπτονται των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας.

Χωρίς τίτλο 2

Χωρίς τίτλο 1